Co definuje úspěch?

"Cílevědomost, vztah ke klientům a znalost produktů."


Jiří Stuchlík, poradce

Úspěšný obchodník ze severní Moravy, Jiří Stuchlík, nastoupil do Generali České již na podzim roku 2012. Vydal se cestou mobility, kterou považuje za klíčovou výhodu svého povolání. Své klienty má díky svému individuálnímu přístupu po celé Moravě. Hned na začátku svého působení v naší společnosti se umístil mezi TOP 3 nejlepšími obchodníky v soutěži Nováček roku.

Jirko, jak jsi se vlastně dostal do Generali České?

Původně jsem dlouhou dobu podnikal v oblasti gastronomie, kterou jsem v roce 2011 opustil. Následně jsem si dal roční pauzu, abych nabral energii do další pracovní výzvy. V průběhu tohoto období jsem řešil určité pojistné potřeby a jako vždy jsem se obrátil na tehdejší Generali pojišťovnu, se kterou jsem byl jako klient velmi spokojen. Při řešení pojistky mi bylo mezi řečí nabídnuto, abych šel zkusit pracovat právě do Generali, což jsem v první chvíli odmítnul, ale během následné dovolené jsem si uvědomil, že není důvod to nezkusit. No a už jsem tu osmý rok…

Jsi úspěšný obchodník, čemu to přikládáš, že se ti povedlo dostat tam, kde nyní jsi?

Z mého pohledu jde o tři zásadní věci. První je vlastnost, kterou naštěstí mám. Tou je cílevědomost, díky které se většinou nenechám odradit od neúspěchu. Druhou věcí je přístup ke klientům. Těm se vždy snažím nejen individuálně nastavit produkt na míru, ale zároveň jim dát nadstandardní péči. Klient mi tak může kdykoli zavolat a já se mu vždy maximálně věnuji. Třetím pilířem je pak perfektní znalost produktů, která je pro dlouhodobé fungování klíčová. To jsou myslím základní stavební kameny úspěchu obchodníka.

Co považuješ za svůj největší úspěch v Generali České?

Odlišuji se od kolegů, kteří mají vlastní obchodní místa. Před lety jsem vsadil na to být mobilní, díky čemuž mohu být svým klientům opravdu blízko. Možnost volnosti je pro mě klíčová, a beru ji tak jako svou největší výhru. Zároveň jsem po svém příchodu do firmy vyhrál 2. místo v soutěži Nováček roku, což mi umožnilo navštívit italský Terst, kolébku společnosti Generali.

Můžeš mi k tomu povědět něco více?

Díky umístění v soutěži nováčků jeli vybraní obchodníci na několikadenní návštěvu italského Terstu, což je přístavní město, kde byla založena společnost Generali. Do této chvíle jsem tehdejší Generali vnímal pouze jako malou firmu v Česku, což mi právě návštěva Itálie dost vyvrátila. Až tam jsem opravdu pochopil, čeho jsem vlastně součástí, jak velké a rozsáhlé oblasti působení Generali skutečně má, ať už se to týká pojišťovnictví, bankovního sektoru, realit, či zemědělství. Když k tomu přičtu historii, která sahá až do první poloviny 19. století, udělá to na člověka dojem.

Čeho si nejvíce ceníš na Generali České?

Jednoznačně kolektivu, ve kterém pracuji a současně i podpory mého manažera. Dokáže pomoci, když je to potřeba a zároveň umí ocenit úspěch a pochválit. To v dnešní době bohužel není ani zdaleka samozřejmostí. Další důležitou věcí je stabilita příjmu. Ta je pro mě důležitá. Když děláte rádi práci, která je zároveň dobře placená, není důvod cokoli měnit.